1962 yılında Ankara’da doğan Işık Gökkaya, ilk ve orta öğrenimini aynı şehirde tamamladı. Gökkaya, Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra, Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde Stratejik Yöneticilik programını tamamladı.

Kariyerine Dokap Yapı Elemanları A.Ş ’de pazarlama departmanında başlayan Işık Gökkaya, 1987 yılında şirketin Pazarlama Şefi oldu. 1989 yılında ise Mint Mühendislik’te Yönetici Ortak olarak çalışmaya başladı. 1993 yılında, İhlas Bilgi İşlem ve Ticaret A.Ş ’de Genel Müdür Yardımcılığı yapmasının ardından, İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın kurucu ortakları arasına girdi. Gökkaya, aynı şirkette 2006 sonuna kadar Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Işık Gökkaya ayrıca, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin kurucu üyesidir.  GYODER’in 2002 yılı ve 2009-2010 dönemi Yönetim Kurulu'nda Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Işık Gökkaya, 2011-2013 döneminde  GYODER Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Gökkaya aynı zamanda, 2006 yılından bu yana Forum İstanbul 2023 Yönetim Kurulu Üyesidir. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Gökkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

Işık Gökkaya; 2006 yılından bu yana Digicom Grup Şirketleri çatısı altında yer alan ve önemli lokasyonlarda, butik projeler gerçekleştirmeyi tercih eden Say Yapı'nın; yeni dönem hedeflerini gerçekleştirmek üzere, İcra Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 

STRATEJİK
PARTNERLER
YÜZYIL
SPONSORLARI
Destekleriyle
Düzenleyen

Bizi Takip Edin
© 2016 Forum İstanbul. Tüm Hakları Saklıdır.